Pesti Műsor 2010
Pogány Judit egyszer egy tv-műsorban azt nyilatkozta, hogy bár az ország elsősorban a szinkronhangjairól ismeri, reméli, hogy a hosszú évtizedek alatt eljátszott színházi szerepei is benne élnek a köztudatban. Annak ellenére, hogy úgy érzi, többen inkább „mesehangként” gondolnak rá, még mindig szívesen vállal szinkronfelkéréseket, s töretlen lelkesedéssel, újabb és újabb hangötletekkel lát neki a rajzolt kis figurák – most épp Bogyó és Babóca megszólaltatásához.
Ismerte korábban is Bartos Erika meséjét?
P.J.: Bevallom, csak most, a közös munka során fedeztem fel Erikát. A film zenéjét szerző Alma Együttest már korábban is ismertem, de mindenki meglepetésére Bogyóval és Babócával csak a felkérés után találkoztam először. Azt sem tudtam, mekkora siker Erika könyvsorozata. Amikor kiderült az ismeretségi körömben, hogy min dolgozom, akkor vált nyilvánvalóvá számomra, hogy gyakorlatilag nincs olyan, aki ne ismerné és szeretné határtalanul.
Megszerette Ön is?
P.J.: Nem lehet nem szeretni. Az unokámnak közel egy éve minden este felolvasok a mesekönyvből,és azt látom, hogy ez a rendkívül tiszta és színes, csodálatos emberismerettel és humorral megrajzolt stílus hihetetlenül nyerő a gyerekeknél. Erika könyveiből könnyű volt ihletet kapni, hiszen a színek, a formavilág, a könyvek egész hangulata varázslatos és bűbájos.
Ha jól tudom, minden szereplőnek Ön kölcsönzi a hangját, sőt, a narrátor szerepe is Pogány Judité. Nem nehéz egyszerre több figura ezerféle hangján megszólalni?
P.J.: Nekem ez nem okoz gondot. Így szól a Kedd Animációs Stúdió felkérése, és én boldogan lubickoltam benne. Egyetlen rövidke, 5 perces epizódból ki sem derül igazán, mekkora munka volt ez. A mozikban ugyan most csak 13 részt mutattak be, de én már felmondtam 26-ot, abban hetvenvalahány figura van. Annyi hangot kellett kitalálni. Részben a saját fülemre, részben külső figyelmeztetésekre hallgatva.
Meseszinkronizálásnál gyakori, hogy egyszerre 70 hangon kelljen megszólalnia egy színésznek?
P.J.: Gyakorinak azért nem nevezném, de velem előfordult már ilyesmi. A rekordom 103 különböző hang, amit a Pom-Pom mesékben kellett elővarázsolni magamból.
Mikor hallhatjuk mind a hetvenvalahány Bogyó-Babóca-hanot?
P.J.: Ha minden igaz, a második 13 epizód jövő májusban kerül a mozikba. De már a most látható részekben is szinte mindenki megszólal: sír és kacag, ujjong és méltatlankodik, gyámolít vagy épp felelősségre von…
Köszönöm a Balatoni Szövetségnek a Balaton Díjat!
TOVÁBB...Interjú a Gyógypuszi könyvekről
TOVÁBB...Húsz éve jelent meg az első Bogyó és Babóca kötet
TOVÁBB...Megjelent az új Brúnó-könyv, a főváros egyesítésének 150-dik évfordulójára.
TOVÁBB...Mozikba került a Bogyó és Babóca rajzfilm új évada, Hónapok meséi címmel
TOVÁBB...Megjelent az új Bogyó és Babóca könyv, A CSIGAHÁZ KINCSEI címmel
TOVÁBB...Megjelent a Brúnó a Balatonon sorozat harmadik kötete
TOVÁBB...Boldog vagyok, hogy 2018 november 19-én engem ért a megtiszteltetés, hogy átvehettem a Janikovszky Éva-díjat!
TOVÁBB...Beszélgetés a Könyvhéten átvett díjakról, a karitatív mesekönyvekről, a Brúnó Budapesten sorozatról.
TOVÁBB...A Budapest titkai című könyv főpolgármesteri különdíjban részesült.
TOVÁBB...Az évszakos témakörre épülő társasjáték 2016-ban elnyerte az Ország Játéka címet! A négy nagyméretű táblás játék 3-8 éveseknek szól.
TOVÁBB...Köszönet Czipa Ildikónak, Ujj Beának és Varga Miklósnak, hogy az Együtt lenni jó! kötet filmen is megszületett. Scherer Péternek, a mesélőnek külön köszönet!
TOVÁBB...Tudod mit jelent a testvér, unokatestvér, féltestvér, ikertestvér, mostohatestvér? Tudod ki a családban a sógor, a nagynéni, a nagybácsi, a keresztmama? Kinek a nagypapája ükpapa és ki dédmama unokája?
TOVÁBB...2015 májusában az Emberi Erőforrások Minisztériumától Pro Familiis díjat vehettem át a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.
TOVÁBB...Köszönöm a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak, hogy az Őrangyal című mesekönyvemet féltő gonddal, nagy szeretettel kezeli,...
TOVÁBB...